Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2010    Utskriftsdatum  23 maj 2010   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  Strängnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-23         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.98  1:23.02  2:08.44    2:47.14   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    39.04  1:25.78  2:14.63    2:49.98   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.17  1:25.60  2:19.75    2:59.14   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    45.78  1:39.85  2:36.38    3:23.38   
Jennifer Kaplin  1998  Eskilstuna Simsällskap    51.47  1:44.46  2:43.80    3:31.87   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    47.89  1:42.83  2:46.44    3:36.14   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    39.57  1:21.59  2:07.51    2:45.25   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    36.65  1:22.69  2:11.06    2:49.10   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    38.11  1:24.41  2:16.75    2:56.73   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    40.78  1:26.27  2:18.60    2:58.95   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    41.14  1:30.68  2:21.13    3:02.52   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    41.95  1:31.47  2:27.74    3:14.90   
Anna Gustavsson  1997  Strängnäs Simsällskap    44.32  1:35.56  2:28.45    3:15.87   
Marion Freed  1997  Västerås Simsällskap    44.35  1:33.55  2:29.73    3:17.07   
Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap    50.06  1:41.70  2:39.52    3:31.60   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    37.01  1:18.77  2:08.09    2:45.10   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    39.01  1:26.71  2:13.97    2:52.51   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    42.19  1:28.76  2:24.39    3:05.37   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    40.53  1:27.76  2:27.66    3:10.88   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    48.55  1:40.60  2:38.38    3:22.31   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    51.99  1:42.73  2:45.26    3:32.18   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    48.25  1:40.85  2:44.45    3:33.24   
Stefan Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    47.24  1:42.03  2:48.52    3:37.17   
Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    48.36  1:44.58  2:48.95    3:40.44   
Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb            DNS   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            DSQ   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    37.14  1:19.28  2:09.77    2:51.62   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    41.74        1:29.17   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    46.03        1:41.20   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    45.91        1:43.46   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    49.93        1:47.27   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            DNS   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.41        1:20.37   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    42.23        1:27.98   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    42.95        1:32.55   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    44.71        1:35.48   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    45.14        1:36.53   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    48.51        1:36.60   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    46.84        1:37.91   
Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    45.91        1:39.10   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    49.10        1:40.46   
10  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    50.02        1:40.91   
11  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    47.08        1:43.31   
12  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    49.88        1:43.80   
13  Ida Anneborn  1999  Trosabygdens Simsällskap    52.74        1:46.86   
14  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    52.60        1:49.15   
15  Lisa Karlsson  1999  Katrineholms Simsällskap    52.41        1:51.87   
16  Cassandra Sjöberg  1999  Strängnäs Simsällskap    56.40        1:56.76   
Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            DNS   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            DSQ   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    45.81        1:34.47   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    44.45        1:34.54   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    49.10        1:38.96   
Eldin Kadic  1999  Tunafors Sportklubb    48.24        1:39.31   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    41.37        1:26.66   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    45.72        1:36.44   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    46.44        1:37.99   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    50.39        1:46.04   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    50.87        1:46.89   
Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    50.49        1:47.02   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    52.22        1:48.60   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    51.89        1:49.26   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    52.52        1:49.96   
10  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    50.90        1:50.16   
11  Ida Anneborn  1999  Trosabygdens Simsällskap    53.66        1:51.45   
12  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    54.73        1:54.35   
13  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    55.02        1:54.82   
14  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    55.16        1:55.16   
15  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    54.19        1:55.74   
16  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap    54.47        2:00.09   
17  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    53.38        2:02.56   
18  Cassandra Sjöberg  1999  Strängnäs Simsällskap    59.30        2:02.58   
19  Lisa Karlsson  1999  Katrineholms Simsällskap    57.44        2:03.34   
20  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    59.83        2:04.01   
Maria Ahlbeck  1999  Trosabygdens Simsällskap            DNS   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    40.97        1:26.06   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    44.81        1:31.72   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    45.44        1:37.03   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    49.75        1:43.66   
Sofia Ronvall  1998  Katrineholms Simsällskap    49.18        1:47.11   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    50.76        1:48.44   
Felicia Carlsson  1998  Flens Simsällskap    56.94        2:00.95   
Julia Persson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Salma Abdullah-Karim  1998  Tunafors Sportklubb            DNS   
Catharina Lindberg  1998  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Emelie Lindberg  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    41.57        1:26.06   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    41.68        1:27.23   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    43.03        1:29.66   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    43.88        1:31.49   
Anna Gustavsson  1997  Strängnäs Simsällskap    43.83        1:32.04   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    47.32        1:36.36   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    46.01        1:36.74   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    47.45        1:37.15   
Sofia Landin  1997  Eskilstuna Simsällskap    46.82        1:39.48   
10  Marion Freed  1997  Västerås Simsällskap    48.86        1:41.80   
11  Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap    48.41        1:43.43   
12  Elise Karlsson  1997  Katrineholms Simsällskap    52.45        1:52.05   
Agnes Fahlander  1997  Västerås Simsällskap            DNS   
Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
Karin Nicander  1997  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Mariam Rabizadeson  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Tunafors Sportklubb    48.00        1:42.91   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    52.47        1:48.75   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    55.31        1:54.73   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    56.01        1:55.68   
Mattias Ljung  1999  Trosabygdens Simsällskap    55.63        1:59.25   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    57.28        2:03.09   
Markus Hoflin  1999  Strängnäs Simsällskap    59.44        2:04.97   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap    57.86        2:06.00   
Wiktor Gavoura  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    42.35        1:27.99   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    42.53        1:28.13   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    46.71        1:36.64   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    48.52        1:41.77   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    49.91        1:45.55   
Simon Szakal  1998  Tunafors Sportklubb    53.03        1:49.30   
Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    51.01        1:49.58   
Stefan Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    51.22        1:50.42   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    50.08        1:50.64   
10  Nils König  1998  Örebro Simallians    52.63        1:51.55   
11  Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    55.43        1:57.23   
12  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    55.90        1:58.21   
13  Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    56.62        1:59.58   
14  Martin Erlandsson  1998  Tunafors Sportklubb    58.66        2:02.64   
15  Axel Nederman  1998  Örebro Simallians    58.83        2:06.28   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    46.89        1:37.14   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    45.60        1:38.12   
Albin Jonsson  1997  Flens Simsällskap    49.04        1:44.83   
Aldo Akhonen  1997  Tunafors Sportklubb    49.45        1:45.08   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            47.32   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            50.75   
Isabella Röbech  2000  Tunafors Sportklubb            51.89   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            53.32   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            56.61   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            57.59   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            59.10   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            59.28   
Josefin Zetterberg  2000  Tunafors Sportklubb            1:00.19   
10  Lisa Boklund  2000  SK Strängnäs Frisimmare            1:02.11   
11  Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            1:02.49   
12  Agnes Tinglöv  2001  Strängnäs Simsällskap            1:03.57   
13  Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:04.76   
14  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            1:05.14   
15  Parisa Rabizadeson  2000  Västerås Simsällskap            1:05.36   
16  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            1:09.12   
Mikaela Sigurbjörnsson  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            54.14   
Axel Witt  2000  Tunafors Sportklubb            55.18   
Timmy Johansson  2001  Tunafors Sportklubb            56.47   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            56.56   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.32   
August Landstorp  2000  Tunafors Sportklubb            59.13   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            59.65   
Viktor Syrén  2000  Tunafors Sportklubb            1:02.95   
Albin Stenvall  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Jakop Ström  2000  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.52        1:11.48   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    38.47        1:21.93   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    39.53        1:24.68   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    42.06        1:28.30   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    43.81        1:29.71   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    42.91        1:31.29   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    45.04        1:33.04   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    44.66        1:34.71   
Ida Anneborn  1999  Trosabygdens Simsällskap    47.17        1:34.96   
10  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    45.56        1:35.56   
11  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    44.30        1:35.81   
12  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.16        1:37.34   
13  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    45.61        1:37.65   
14  Lisa Karlsson  1999  Katrineholms Simsällskap    46.45        1:41.53   
15  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    49.41        1:46.20   
16  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    48.90        1:50.31   
17  Cassandra Sjöberg  1999  Strängnäs Simsällskap    51.63        1:50.38   
18  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    54.25        2:02.09   
Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            DNS   
Maria Ahlbeck  1999  Trosabygdens Simsällskap            DNS   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    34.21        1:08.74   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    34.35        1:08.91   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.25        1:09.13   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    39.77        1:22.90   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.60        1:24.51   
Sofia Ronvall  1998  Katrineholms Simsällskap    40.89        1:26.97   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    41.30        1:27.20   
Jennifer Kaplin  1998  Eskilstuna Simsällskap    43.12        1:29.47   
Emelie Lindberg  1998  SK Strängnäs Frisimmare    47.29        1:35.08   
10  Jessica Thelin  1998  Katrineholms Simsällskap    44.52        1:36.58   
11  Catharina Lindberg  1998  Katrineholms Simsällskap    46.26        1:36.76   
12  Felicia Carlsson  1998  Flens Simsällskap    59.37        2:10.34   
Julia Persson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    32.98        1:08.13   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    33.31        1:09.33   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    34.32        1:10.50   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    36.59        1:15.08   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    36.41        1:15.71   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    37.27        1:16.79   
Anna Gustavsson  1997  Strängnäs Simsällskap    37.95        1:21.27   
Marion Freed  1997  Västerås Simsällskap    39.38        1:22.28   
Sofia Landin  1997  Eskilstuna Simsällskap    40.09        1:24.16   
10  Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap    46.40        1:40.70   
11  Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap    47.81        1:41.19   
12  Elise Karlsson  1997  Katrineholms Simsällskap    46.29        1:45.62   
Agnes Fahlander  1997  Västerås Simsällskap            DNS   
Frida Löving  1997  SK Strängnäs Frisimmare            DNF   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    40.96        1:23.32   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    42.03        1:26.58   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    41.88        1:31.72   
Eldin Kadic  1999  Tunafors Sportklubb    43.71        1:34.95   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    44.86        1:35.08   
Mattias Ljung  1999  Trosabygdens Simsällskap    44.98        1:36.81   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap    56.44        1:58.13   
Markus Hoflin  1999  Strängnäs Simsällskap    57.43        2:01.32   
Wiktor Gavoura  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    33.53        1:09.74   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    34.39        1:10.43   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    37.13        1:17.22   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    38.61        1:20.36   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    39.15        1:20.63   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    39.48        1:21.17   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    41.10        1:26.01   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    41.05        1:27.07   
Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    41.13        1:27.28   
10  Simon Szakal  1998  Tunafors Sportklubb    42.34        1:27.91   
11  Stefan Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    42.06        1:29.76   
12  Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    41.04        1:33.49   
13  Martin Erlandsson  1998  Tunafors Sportklubb    45.59        1:35.30   
14  Axel Nederman  1998  Örebro Simallians    47.22        1:37.87   
15  Nils König  1998  Örebro Simallians    47.57        1:39.44   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    34.23        1:12.59   
Aldo Akhonen  1997  Tunafors Sportklubb    36.88        1:18.43   
Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    40.41        1:21.13   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    38.47        1:21.38   
Albin Jonsson  1997  Flens Simsällskap    38.92        1:22.92   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            35.06   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            40.23   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            40.75   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            40.78   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            42.66   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            43.95   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            47.54   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            49.36   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            50.27   
10  Emma Dahlen  2000  SK Strängnäs Frisimmare            50.45   
11  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            51.27   
12  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            55.99   
13  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            56.04   
14  Agnes Tinglöv  2001  Strängnäs Simsällskap            56.12   
15  Lisa Boklund  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.95   
16  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            59.29   
17  Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:00.49   
18  Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            1:03.30   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            DNS   
Isabella Röbech  2000  Tunafors Sportklubb            DNS   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Josefin Zetterberg  2000  Tunafors Sportklubb            DSQ   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Syrén  2000  Tunafors Sportklubb            43.74   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            44.28   
Axel Witt  2000  Tunafors Sportklubb            49.12   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            51.30   
Timmy Johansson  2001  Tunafors Sportklubb            53.80   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            54.43   
Jakop Ström  2000  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X100m Medley Flick 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            5:10.57   
  Amanda Löfgren  1997      37.29  1:15.47      1:15.47   
  Lina Berggren  1998      39.65  1:24.77      2:40.24   
  Maria Lövgren  1997      36.00  1:18.26      3:58.50   
  Frida Byström  1998      34.61  1:12.07      5:10.57   
                     
Västerås SS Lag 2  Västerås Simsällskap            5:56.92   
  Emilia Lindh  1997      45.61  1:34.24      1:34.24   
  Amanda Nyback  1997      43.16  1:32.09      3:06.33   
  Madeleine Olofsson  1997      41.06  1:29.11      4:35.44   
  Hanna Skytt  1997      39.50  1:21.48      5:56.92   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley Pojk 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            5:47.41   
  Farzam Ebrahimi  1998      40.34  1:22.89      1:22.89   
  Lukas Steiner  1998      43.10  1:31.92      2:54.81   
  Alexander Karlstedt  1997      42.53  1:32.92      4:27.73   
  Gustav Ejdersund  1998      37.54  1:19.68      5:47.41   
                     
Tunafors SK  Tunafors Sportklubb            DSQ   
  Aldo Akhonen  1997      44.43        1:31.50   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer  SK Strängnäs Frisimmare            2:50.64   
  Amanda Hyllbrandt  1999      47.66        47.66   
  Anna Eriksson  1999      39.38        1:27.04   
  Emma Bergkvist  2000      42.28        2:09.32   
  Wilma Wennerberg  2001      41.32        2:50.64   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:53.18   
  Josefine Johannesson  1999      44.36        44.36   
  Rebecca Mörtstrand  1999      49.00        1:33.36   
  Andréa Persson  1999      39.80        2:13.16   
  Rebecca Båvenäs  1999      40.02        2:53.18   
                     
Flickor 11 Trosa  1999  Trosabygdens Simsällskap            3:23.64   
  Emelie Blomberg  1999      47.59        47.59   
  Ida Anneborn  1999      51.59        1:39.18   
  Clara Wadsten  1999      44.39        2:23.57   
  Moa Ljung  2001      1:00.07        3:23.64   
                     
Strängnäs SS  Strängnäs Simsällskap            3:32.45   
  Cassandra Sjöberg  1999      59.60        59.60   
  My Lord  1999      50.87        1:50.47   
  Amanda Granlund  1999      58.85        2:49.32   
  Linnea Åkerman  1999      43.13        3:32.45   
                     
Västerås SS Lag 2  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
Ösa  Örebro Simallians            DSQ   
  Clara Momats  2000      45.09        45.09   
  Maja Persson  1999      49.11        1:34.20   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs SS  Strängnäs Simsällskap            DNS   
  Wiktor Gavoura  1999                 
  Jakob Idesten  1999                 
  Jakop Ström  2000                 
  Markus Hoflin  1999              DNS   
                     
Tunafors SK  Tunafors Sportklubb            DSQ   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Alessandro Bonetti  1999      47.53        47.53   
  Gijs Dijkhuizen  2000      58.24        1:45.77   
                     
                     
 
Gren 17, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    1:13.65  2:33.01  3:50.82    5:06.63   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    1:12.95  2:32.28  3:51.65    5:11.32   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    1:18.30  2:44.81  4:12.14    5:37.61   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    1:17.03  2:43.83  4:14.65    5:45.18   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    34.78  1:12.26  1:50.12    2:27.08   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    36.28  1:15.77  1:56.10    2:32.90   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    34.97  1:14.24  1:54.81    2:34.18   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    41.95  1:29.15  2:18.02    3:03.38   
Jennifer Kaplin  1998  Eskilstuna Simsällskap    43.73  1:32.58  2:21.73    3:08.06   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    43.08  1:33.18  2:24.44    3:11.34   
Emelie Lindberg  1998  SK Strängnäs Frisimmare    43.85  1:33.82  2:25.44    3:15.28   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    45.34  1:35.17  2:25.60    3:15.31   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    34.02  1:12.37  1:51.71    2:30.21   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    34.93  1:13.90  1:54.14    2:34.28   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    37.05  1:19.14  2:02.03    2:42.69   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    37.87  1:23.09  2:08.86    2:49.85   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    38.76  1:22.74  2:08.05    2:51.30   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    39.98  1:27.86  2:15.37    3:00.41   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    43.56  1:34.85  2:24.37    3:09.69   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    43.28  1:33.51  2:24.11    3:10.95   
Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    43.61  1:37.26  2:30.10    3:20.93   
10  Martin Erlandsson  1998  Tunafors Sportklubb    48.31  1:41.47  2:37.15    3:26.94   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Flickor 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    36.49        1:16.36   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    40.85        1:30.49   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    41.80        1:27.32   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            39.08   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            42.51   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            48.82   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            49.06   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap            49.87   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            54.10   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            1:00.94   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Cassandra Sjöberg  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            DSQ   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            34.34   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            37.25   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            38.22   
Sofia Ronvall  1998  Katrineholms Simsällskap            43.78   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            44.84   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            47.12   
Catharina Lindberg  1998  Katrineholms Simsällskap            53.13   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            46.41   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            48.37   
Eldin Kadic  1999  Tunafors Sportklubb            50.67   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            51.75   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            58.33   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            36.57   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            38.39   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            39.25   
Stefan Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb            42.66   
Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb            46.75   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            47.06   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap            47.39   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap            47.61   
Simon Szakal  1998  Tunafors Sportklubb            48.03   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            DSQ   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            17.00   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            19.77   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            20.64   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            21.66   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            DNS   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    41.23        1:25.02   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    45.71        1:32.99   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    47.73        1:34.62   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    47.56        1:35.18   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    49.68        1:40.75   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    51.42        1:44.54   
Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap    50.03        1:44.87   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    53.83        1:48.42   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    53.76        1:48.47   
10  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    52.23        1:48.55   
11  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    56.99        1:49.15   
12  Lisa Karlsson  1999  Katrineholms Simsällskap    54.86        1:52.90   
13  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    58.41        1:57.13   
14  Cassandra Sjöberg  1999  Strängnäs Simsällskap    1:04.16        2:07.75   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            DSQ   
Ida Anneborn  1999  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    38.27        1:16.68   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    38.28        1:18.20   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    46.81        1:35.46   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    48.16        1:36.35   
Jennifer Kaplin  1998  Eskilstuna Simsällskap    47.39        1:36.60   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    50.67        1:44.20   
Emelie Lindberg  1998  SK Strängnäs Frisimmare    55.85        1:51.13   
Felicia Carlsson  1998  Flens Simsällskap    59.20        2:00.98   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    37.50        1:15.27   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    41.18        1:22.21   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    43.18        1:26.89   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    42.97        1:27.36   
Marion Freed  1997  Västerås Simsällskap    45.29        1:31.14   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    45.06        1:31.67   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    45.70        1:33.16   
Sofia Landin  1997  Eskilstuna Simsällskap    46.71        1:35.68   
Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap    48.24        1:37.11   
10  Anna Gustavsson  1997  Strängnäs Simsällskap    47.69        1:39.02   
Agnes Fahlander  1997  Västerås Simsällskap            DNS   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    45.29        1:33.54   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    46.59        1:35.66   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    51.11        1:42.74   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    52.30        1:45.18   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap    56.24        1:54.78   
Markus Hoflin  1999  Strängnäs Simsällskap    1:01.20        2:13.30   
Wiktor Gavoura  1999  Strängnäs Simsällskap    1:05.76        2:15.44   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    37.47        1:17.10   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    38.80        1:18.99   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.17        1:24.53   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    42.96        1:28.47   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    44.37        1:31.37   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    47.63        1:34.61   
Stefan Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    50.44        1:41.00   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simsällskap    48.90        1:41.47   
Nils König  1998  Örebro Simallians    51.43        1:43.70   
10  Marco Biscevic  1998  Tunafors Sportklubb    53.16        1:49.05   
11  Martin Erlandsson  1998  Tunafors Sportklubb    56.64        1:53.33   
Axel Nederman  1998  Örebro Simallians            DSQ   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Simon Szakal  1998  Tunafors Sportklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    39.21        1:21.34   
Aldo Akhonen  1997  Tunafors Sportklubb    43.96        1:31.61   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            41.46   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            45.47   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            46.78   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            50.76   
Josefin Zetterberg  2000  Tunafors Sportklubb            53.03   
Emma Dahlen  2000  SK Strängnäs Frisimmare            54.92   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            55.44   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            56.24   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            59.16   
10  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            1:00.45   
11  Agnes Tinglöv  2001  Strängnäs Simsällskap            1:05.01   
12  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            1:09.92   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            DNS   
Lisa Boklund  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            52.21   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            54.96   
Axel Witt  2000  Tunafors Sportklubb            59.13   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            59.63   
Albin Stenvall  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Jakop Ström  2000  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 4X100m Frisim Flick 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            4:45.96   
  Maria Lövgren  1997      33.91  1:11.13      1:11.13   
  Frida Byström  1998      34.59  1:12.41      2:23.54   
  Amanda Löfgren  1997      35.47  1:13.07      3:36.61   
  Lina Berggren  1998      33.31  1:09.35      4:45.96   
                     
Västerås SS Lag 2  Västerås Simsällskap            5:12.99   
  Madeleine Olofsson  1997      35.54  1:14.40      1:14.40   
  Hanna Skytt  1997      39.24  1:22.25      2:36.65   
  Emilia Lindh  1997      37.76  1:18.77      3:55.42   
  Amanda Nyback  1997      36.71  1:17.57      5:12.99   
                     
SK Strängn Damer  SK Strängnäs Frisimmare            5:24.84   
  Emelie Lindberg  1998      43.88  1:32.38      1:32.38   
  Amanda Fors  1998      39.85  1:25.18      2:57.56   
  Madeleine Porshagen  1997      34.52  1:12.74      4:10.30   
  Lisa Eriksson  1998      35.02  1:14.54      5:24.84   
                     
                     
 
Gren 32, 4X100m Frisim Pojk 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            5:12.18   
  Lukas Steiner  1998      34.66  1:12.43      1:12.43   
  Gustav Ejdersund  1998      38.31  1:22.19      2:34.62   
  Farzam Ebrahimi  1998      36.39  1:16.14      3:50.76   
  Alexander Karlstedt  1997      39.86  1:21.42      5:12.18   
                     
Tunafors SK  Tunafors Sportklubb            5:50.29   
  Stefan Biscevic  1998      40.89  1:29.86      1:29.86   
  Marco Biscevic  1998      42.35  1:30.15      3:00.01   
  Aldo Akhonen  1997      38.16  1:23.65      4:23.66   
  Simon Szakal  1998      41.07  1:26.63      5:50.29   
                     
Ösa  Örebro Simallians            5:58.54   
  Isak Meding  1998      37.13  1:18.32      1:18.32   
  Axel Nederman  1998      47.45  1:37.49      2:55.81   
  Lucas Daggert  1997      38.10  1:24.76      4:20.57   
  Nils König  1998      45.41  1:37.97      5:58.54   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer  SK Strängnäs Frisimmare            2:26.13   
  Emma Bergkvist  2000      34.78        34.78   
  Wilma Wennerberg  2001      40.19        1:14.97   
  Amanda Hyllbrandt  1999      39.41        1:54.38   
  Anna Eriksson  1999      31.75        2:26.13   
                     
Ösa  Örebro Simallians            2:41.59   
  Elin Bertholdsson  1999      38.36        38.36   
  Lina Nederman  2000      41.06        1:19.42   
  Tea Tagesson  2000      41.90        2:01.32   
  Clara Momats  2000      40.27        2:41.59   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:44.71   
  Josefine Johannesson  1999      38.46        38.46   
  Felicia Näsström  1999      42.85        1:21.31   
  Sofia Sundqvist  1999      43.10        2:04.41   
  Rebecca Båvenäs  1999      40.30        2:44.71   
                     
Strängnäs SS  Strängnäs Simsällskap            2:55.94   
  Cassandra Sjöberg  1999      52.17        52.17   
  My Lord  1999      40.46        1:32.63   
  Amanda Granlund  1999      41.45        2:14.08   
  Linnea Åkerman  1999      41.86        2:55.94   
                     
Flickor 11 Trosa  1999  Trosabygdens Simsällskap            3:04.95   
  Clara Wadsten  1999      37.92        37.92   
  Moa Ljung  2001      1:01.71        1:39.63   
  Ida Anneborn  1999      42.91        2:22.54   
  Emelie Blomberg  1999      42.41        3:04.95   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:46.68   
  Anton Johansson  1999      40.95        40.95   
  Emil Skytt  1999      43.05        1:24.00   
  Alessandro Bonetti  1999      42.02        2:06.02   
  Harald Brobacke  1999      40.66        2:46.68   
                     
Strängnäs SS  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  23 maj 2010 
Licensierad till: Strängnäs Simsällskap  Utskriftstid  19:08